Nekla - turystyka.nekla.eu

epuap.png acb1c5b3bc54abdaf5bfc244c8cba9a4
bip.png c4a4013035dcc5164ab3551b172e3da3
Niedziela,  5 grudnia 2021
Kryspiny, Norberta, Sabiny
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
FERIE ZIMOWE W NEKLI – BEZ ŚNIEGU, ALE Z MNÓSTWEM ATRAKCJI!
2020-02-14 Marta Owczarzak
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

 FERIE ZIMOWE W NEKLI – BEZ ŚNIEGU, ALE Z MNÓSTWEM ATRAKCJI!

Tegoroczne ferie zimowe w Wielkopolsce niewiele miały wspólnego ze swoją nazwą – zabrakło mrozu i śniegu, jeżdżenia na sankach i budowania bałwanów. Dzieci z gminy Nekla nie mogły jednak narzekać na nudę, a to za sprawą mocy atrakcji, jakie czekały na nich w Nekielskim Ośrodku Kultury i Referacie Promocji, Kultury i Sportu.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się półkolonie, w których wzięło udział 30 dzieci  z Nekli i okolicznych miejscowości. Każdego dnia prowadzone były różnego rodzaju warsztaty. Uczestnicy zajęć tworzyli kolorowe chusty czy zimowe obrazy, malowane mąką, a na warsztatach kulinarnych zdrowe, kolorowe kanapki, pełne bogatych w witaminy warzyw. Nie zabrakło również gier planszowych, zabaw ruchowych czy zajęć z jogi. Jedną z głównych atrakcji były odwiedziny w stajni Kokoszki, gdzie dzieci jeździły konno oraz uczyły się zasad opieki i pielęgnacji tych zwierząt. Na zakończenie dnia, po serii zabaw i warsztatach budowania makiet z kartonów, odbyło się ognisko. Zorganizowany został również wyjazd do jednego z poznańskich kin na film „Dr Dolittle”. Nowe przygody lekarza, rozmawiającego ze zwierzętami, przypadły do gustu uczestnikom półkolonii. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowe zdjęcie i nekielski kubek.

Drugi tydzień ferii bogaty był w ofertę bezpłatnych warsztatów i zajęć o charakterze otwartym.

W trzech warsztatach kulinarnych „Na słodko i na zdrowo” wzięło udział ponad 40 dzieci. Wspólnie z instruktorką uczestnicy omawiali zasady zdrowego żywienia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nadmiar cukru w diecie, oraz przygotowywali zdrowsze wersje słodyczy i słodkich przekąsek. Powstały kulki mocy na bazie bakalii i kaszy jaglanej, krem czekoladowy z awokado i bananów oraz kolorowe koktajle.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne „Zimowa świeca”. Na trzech spotkaniach dzieci ozdabiały świece sztucznym śniegiem, szyszkami, brokatem czy błyszczącymi gwiazdkami. W ten sposób choć na chwilę mogły poczuć zimową atmosferę, której tak bardzo brakowało za oknem.

Tradycją w trakcie ferii zimowych w Nekli jest balik karnawałowy dla dzieci. Tym razem jego tematem był Karnawał Ptaków. Dwa Ptaki przeniosły najmłodszych w kolorowy i wesoły ptasi świat, pełen zabaw, tańca i śpiewu. Nie zabrakło też baniek mydlanych i słodkich upominków. Jak na karnawał przystało – wspaniałej zabawie nie było końca!

Ponad 200 osób wzięło udział w pokazie magii „CZARY MARY NA WESOŁO”. MAGIK MARKUS wprowadził dzieci w świat iluzji. Do czarodziejskiej zabawy włączyły się dzieci, które chętnie asystowały na scenie w trakcie wykonywania magicznych sztuczek. Po pokazie każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z magikiem.

            Ferie zimowe minęły bardzo szybko. W Nekielskim Ośrodku Kultury był to czas zabawy, edukacji i rozwijania zainteresowań.

                                                                                           Referat Promocji, Kultury i Sportu

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię