Nekla - turystyka.nekla.eu

epuap.png 780e148f669bb377e76e2f55e8f932bd
bip.png 1c005b9176602ffa9ceef5ed18e46334
Sobota,  25 czerwca 2022
Łucji, Witolda, Wilhelma
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
FERIE ZIMOWE W NEKLI – BEZ ŚNIEGU, ALE Z MNÓSTWEM ATRAKCJI!
2020-02-14 Marta Owczarzak
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

 FERIE ZIMOWE W NEKLI – BEZ ŚNIEGU, ALE Z MNÓSTWEM ATRAKCJI!

Tegoroczne ferie zimowe w Wielkopolsce niewiele miały wspólnego ze swoją nazwą – zabrakło mrozu i śniegu, jeżdżenia na sankach i budowania bałwanów. Dzieci z gminy Nekla nie mogły jednak narzekać na nudę, a to za sprawą mocy atrakcji, jakie czekały na nich w Nekielskim Ośrodku Kultury i Referacie Promocji, Kultury i Sportu.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się półkolonie, w których wzięło udział 30 dzieci  z Nekli i okolicznych miejscowości. Każdego dnia prowadzone były różnego rodzaju warsztaty. Uczestnicy zajęć tworzyli kolorowe chusty czy zimowe obrazy, malowane mąką, a na warsztatach kulinarnych zdrowe, kolorowe kanapki, pełne bogatych w witaminy warzyw. Nie zabrakło również gier planszowych, zabaw ruchowych czy zajęć z jogi. Jedną z głównych atrakcji były odwiedziny w stajni Kokoszki, gdzie dzieci jeździły konno oraz uczyły się zasad opieki i pielęgnacji tych zwierząt. Na zakończenie dnia, po serii zabaw i warsztatach budowania makiet z kartonów, odbyło się ognisko. Zorganizowany został również wyjazd do jednego z poznańskich kin na film „Dr Dolittle”. Nowe przygody lekarza, rozmawiającego ze zwierzętami, przypadły do gustu uczestnikom półkolonii. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowe zdjęcie i nekielski kubek.

Drugi tydzień ferii bogaty był w ofertę bezpłatnych warsztatów i zajęć o charakterze otwartym.

W trzech warsztatach kulinarnych „Na słodko i na zdrowo” wzięło udział ponad 40 dzieci. Wspólnie z instruktorką uczestnicy omawiali zasady zdrowego żywienia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nadmiar cukru w diecie, oraz przygotowywali zdrowsze wersje słodyczy i słodkich przekąsek. Powstały kulki mocy na bazie bakalii i kaszy jaglanej, krem czekoladowy z awokado i bananów oraz kolorowe koktajle.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne „Zimowa świeca”. Na trzech spotkaniach dzieci ozdabiały świece sztucznym śniegiem, szyszkami, brokatem czy błyszczącymi gwiazdkami. W ten sposób choć na chwilę mogły poczuć zimową atmosferę, której tak bardzo brakowało za oknem.

Tradycją w trakcie ferii zimowych w Nekli jest balik karnawałowy dla dzieci. Tym razem jego tematem był Karnawał Ptaków. Dwa Ptaki przeniosły najmłodszych w kolorowy i wesoły ptasi świat, pełen zabaw, tańca i śpiewu. Nie zabrakło też baniek mydlanych i słodkich upominków. Jak na karnawał przystało – wspaniałej zabawie nie było końca!

Ponad 200 osób wzięło udział w pokazie magii „CZARY MARY NA WESOŁO”. MAGIK MARKUS wprowadził dzieci w świat iluzji. Do czarodziejskiej zabawy włączyły się dzieci, które chętnie asystowały na scenie w trakcie wykonywania magicznych sztuczek. Po pokazie każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z magikiem.

            Ferie zimowe minęły bardzo szybko. W Nekielskim Ośrodku Kultury był to czas zabawy, edukacji i rozwijania zainteresowań.

                                                                                           Referat Promocji, Kultury i Sportu

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię